Navigation Menu+

Rotary Youth Exchange Seminarium: 8-10 Maja 2015

Posted on Maj 15, 2015 by in Bez kategorii |

SONY DSC

SONY DSC

unnamed (8)

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Budowanie wiary naszej polskiej młodzieży.

Dyrektor naszej Fundacji, Mark Krawczyński jest przekonany, że musimy wspierać naszych młodych ludzi nie tylko finansowo ale też duchowo.

Muszą oni mieć wiarę w nasz kraj jak także prezentować wizerunek Polski na najwyższym poziomie gdy wyjeżdżają za granicę.

Mark opowiadał o swoich wykładach na ten temat w ciągu seminarium przygotowującym młodych Polaków do jednorocznej wymiany z młodzieżą z zagranicy.

Trwające 3 dni Seminarium było świetnie zorganizowane przez Krzysztofa Kopycińskiego i jego ekipę rotariańską w Bydgoszczy, informowało i uczyło młodzież i ich rodziców o wyprawach za granicę, gdzie prowadzimy wymiany z wieloma krajami łącznie z USA, Kanadą, Australią, Francją i Brazylią.

„Byłem zaproszony, aby pokazać inspirujący film o od budowie naszej stolicy, ponieważ niewiele osób wie, że to był największy architektoniczny projekt w historii świata.

Jako architekt chętnie opowiadam o naszym najnowszym polskim „Cudem nad Wisłą” ,który był  czterokrotnie większym sukcesem niż odbudowa Hiroszimy. Ale ponieważ świat jeszcze nie wie o skali naszych sukcesów powojennych, z radością zaprezentowałem ten film razem z wykładem o kulturze za granicą, bo sam spędziłem aż 47 lat w Australii.

Wielu młodych ludzi i ich rodziców okazało swoją radość, że przekonali się, iż nasz kraj już teraz jest jednym z liderów świata w wielu dziedzinach. To pomoże ich dzieciom,

aby mówili o Polsce z większym przekonaniem gdy pojadą za granicę.

Wszyscy mówcy zaprezentowali bardzo dynamiczne i pełne pozytywnych informacji wykłady. Cała wizyta do Bydgoszczy była bardzo dobrze przygotowana, razem z wycieczką przez centrum miasta, gdzie skala i styl odbudowy i zmian urbanistycznych były naprawdę imponujące.

Dzięki i brawa dla organizatorów i Rotarian z całej Polski.”

Mark Krawczyński, Architekt,  Dyrektor Fundacji „Polska Przyszłość”, Project Manager. Jest członkiem zarządu Rotary Club Warsaw City, jak także członkiem SARP’u w Polsce i Board of Archtitects of NSW w Australii. Przewodniczący Komitetu Służby Międzynarodowej RI Dystryktu 2230.