Navigation Menu+

PROMUJEMY WARSZAWĘ I CAŁĄ POLSKĘ

Posted on Mar 29, 2019 by in Bez kategorii |

PROMUJEMY WARSZAWĘ I CAŁĄ POLSKĘ

Na kongresie Meetings Week Poland

Dyrektor Fundacji „Polska Przyszłość” Mark Krawczyński mówił o swoim przekonaniu, że kongresy międzynarodowe są bardzo ważne w budowaniu mocniejszej marki dla naszego kraju. Ale też oczywiście mają wielki wpływ na rozwój biznesu i handlu międzynarodowego. Na największe kongresy przyjeżdża nawet 30 000 gości z całego świata, i statystyka światowa wskazuje że wydają razem ponad 300mln złotych na podróże, hotele, pamiątki i posiłki, bo wielu z nich zostaje na dodatkowy pobyt, aby zwiedzać inne części kraju, szczególnie gdy są w Polsce po raz pierwszy.

Następnie przywożą swoje rodziny lub swoich kierowników i pracowników firm w celach biznesowych.

Ale nasza fundacja uważa, że największym atutem kongresów jest to, że wszyscy mówią i myślą w pozytywnym mind-secie. Ci, którzy prezentują, zastanawiają się, co jest dobrego w ich firmach jak także w całym kraju, aby przekonać gości do biznesu na naszym terenie, albo do działalności handlowej albo po prostu, aby wrócili jako turyści, ponieważ są zachwyceni Polską.  A ci, którzy przyjeżdżają też zbierają najlepsze pamiątki ze swojej wizyty i robią zdjęcia najładniejszych miejsc, które odwiedzają.

Wtedy i my sami jak także nasi goście myślą o pozytywnych rzeczach w naszym kraju i przestają tylko narzekać.

Mark Krawczyński spędził 45 lat w Australii i obserwował jak na antypodach po wielu latach narzekania wśród uciekinierów z całego świata i więźniów brytyjskich w XIX wieku, ten kraj zaczął organizować między innymi wielkie kongresy w drugiej połowie XX wieku. Australijczycy zaczęli wtedy patrzeć na siebie w bardziej pozytywny sposób i mają teraz jeden z najbardziej lubianych i słynnych krajów na świecie.

Nam też tego potrzeba w Polsce.