Navigation Menu+

PROMUJEMY POLSKICH ARTYSTÓW

Posted on Sty 16, 2017 by in Bez kategorii |

Fundacja „Polska Przyszłość” już wielokrotnie organizowała wystawy i wernisaże w naszych galeriach Villa Karisse, łącznie z unikalnym cyklem wykładów i workshopów „Thru Each Other’s Eyes” – Oczyma wzajemności.

Aby polscy artyści byli rozpoznawalni i rozwijali swoją karierę jak najbardziej dynamicznie, musimy ich wspierać i promować ich sukcesy.

Teraz obejmujemy Patronatem najnowszą wystawę utalentowanej polskiej artystki Anny Kossakowskiej pt. „Trzecie Oko” w Galerii U  , Dom Kultury Stokłosy.

Zaproszenie na wystawę w załączeniu. oraz  inspirujący życiorys artystki.

Do zobaczenia na wernisażu w sobotę 21 stycznia 2017, o godzinie 17.00.

Mark Krawczynski – Dyrektor Fundacji Polska Przyszłość

 

Anna Kossakowska

Artysta plastyk, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – wydziału Architektury Wnętrz, z aneksem z Malarstwa. Kurator wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych, promujących sztuki piękne.

Artystka tworząca w różnych technikach malarskich, prezentuje swoje obrazy na wielu wystawach w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i na świecie.

Autorka i realizatorka projektów dydaktyczno-rozwojowych przez sztukę w praktyce i warsztatów artystycznych.

Współautorka i organizatorka międzynarodowego projektu artystycznego „EVIVA L’ARTE”. Aktywnie uczestniczy w plenerach i wydarzeniach artystycznych Młodych Sztuką i międzynarodowej Grupy ARTE. Współpracuje z Fundacją Polska Przyszłość i Galerią Villa Karisse.

Wystawa „Trzecie oko” to cykl okrągłych obrazów, wykonanych w technice akrylowej na płótnie, zainspirowanych pięknem i niepowtarzalnością ludzkiego oka, oraz centryczną, otwartą kompozycją i niezwykłymi przemianami tego organu w trakcie przebywania w świetle i mroku. Kurczące się i zwężające źrenice stanowią tu punkt centralny, z którego ta barwna, migotliwa opowieść bierze początek.

W niektórych obrazach podobieństwo do pierwowzoru z natury zaciera się i kompozycja zdaje się już żyć własnym życiem, połyskując i nieomal drgając. Kolejne fale barwnych plam rozchodzą się od środka we wszystkich kierunkach, jak kręgi na wodzie po wrzuceniu weń kamyka. Pozostają już tylko kolory i światło wędrujące w przestrzeń.

Kontakt: anna.kossakowska@op.pl, www.kossakowska.art.pl

 

ania2ania