Navigation Menu+

Promujemy polskich artystów

Posted on Lut 28, 2018 by in Bez kategorii |

 

Mark Krawczyński, dyrektor Fundacji „Polska Przyszłość” brał udział w plenerze z polskimi artystami w południowej Francji. Przedstawił ich do biznesmenów z tego rejonu.

Jako architekt Mark Krawczyński patrzy na świat przez pryzmat kreatora i konstruktora. Wymiana poglądów z artystami o wizerunku lokalnego środowiska była bardzo pozytywna. W St. Paul de Vence miały miejsce interesujące dyskusje z lokalnymi marszandami, którzy zbyt mało wiedzieli o polskiej sztuce.

Po powrocie do Polski, Fundacja prezentowała obrazy tych artystów  na wystawach w swojej siedzibie w Villa Karisse w Izabelinie koło Warszawy. Najnowsza wystawa jednego z artystów odbyła się 17 lutego 2018 w Wolskim Centrum Kultury”Otwarta Kolonia”

Mark Krawczyński przemówił w ciągu tego wernisażu, aby przypomnieć o wcześniejszych doświadczeniach z pleneru we Francji. W Galerii były prezentowane najnowsze obrazy Grzegorza Kalinowskiego, który jest mistrzem w technice malowania połysku wody. Nie jest to w stylu impresjonistów tylko w unikalnej, nowoczesnej wersji.

Dyrektor  Fundacji opowiedział, jakie wielkie wrażenie zrobiła na nim ta różnorodna prezentacja połysku wody w różnych krajobrazach na obrazach artysty. Dało mu to możliwość na widzenie środowiska przyrody w nowym ujęciu.

„ I to chyba jest kwintesencją najbardziej wartościowej sztuki wizualnej – aby dać nam szanse na odbieranie naszego otoczenia z nowym zrozumieniem głównych elementów tego krajobrazu, który nas otacza.” Takie możliwości daje nam sztuka Grzegorza Kalinowskiego.