Navigation Menu+

PROMUJEMY POLSKĘ PORZEZ JEJ HISTORIĘ

Posted on Sty 21, 2018 by in Bez kategorii |

Świat wie o wielkich bitwach historycznych i używa to jako tła do tworzenia nowej rzeczywistości, w której możemy żyć w pokoju i wzajemnym szacunku z innymi społeczeństwami.

Czy narody mogą żyć w pokoju i harmonii? To jest nowa era, a to pytanie jest często zadawane na światowych konferencjach. Ale trzeba znać swoją historię i pokazywać światu przez jakie historyczne konflikty przetrwaliśmy w przeszłości. Przecież wielkie narody tego świata wyrodziły się z wielkich akcji militarnych, jak np. Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i wiele innych. Ich zwycięstwa często figurują w filmach, obrazach i książkach opisujących te wielkie wydarzenia.

Ich dalsza historia wskazuje, jak te narody dojrzały do poziomu współpracy i wzajemnego szacunku z innymi narodami.

Polska jest jednym z najlepiej rozwijających się krajów w sprawach budowaniu pokoju po wielkich konfliktach. Na przykład rekonstrukcja Warszawy po II Wojnie Światowej to największy projekt odbudowy architektonicznej w historii ludzkości – aż 4 razy większy niż Hiroszima. A to łączy się z odbudową całego naszego społeczeństwa po kilkuset latach wojennych konfliktów.

Polska jest jeszcze mało znana na świecie ze swoich słynnych, historycznych bitew, które tworzą tło w rozwoju narodu, a który teraz powinien być przykładem prawdziwego budowania pokoju dla świata.

Ale trzeba najpierw zrozumieć nasze bardzo ciężkie początki i na jaką skalę nasz kraj walczył o swoje wartości. Cud nad Wisłą w 1920 już coraz częściej jest opisywany jako uratowanie Europy przed wielką inwazją.

Ale jeszcze o wiele wcześniej Bitwa pod Grunwaldem potwierdziła, że Polska jest bardzo wytrwała i godna podziwu. Świat mało o tym wie, więc utalentowany, młody polski malarz chce udostępnić kopię gigantycznej panoramy tej bitwy, przez namalowanie lżejszej kopii tego wielkiego dzieła stworzonego przez Jana Matejkę. Oryginał ma aż 40m2 powierzchni i jest bardzo ciężki. Kopia obrazu namalowana przez Ireneusza Rolewskiego będzie tylko o kilka procent mniejsza, ale o wiele lżejsza i łatwiejsza do transportowania. Artysta pracuje wytrwale nad obrazem w Muzeum Narodowym w Warszawie, a Fundacja Polska Przyszłość zamierza promować to wspaniałe dzieło, aby mogło podróżować i być pokazywane w Polsce i w całym świecie.