Navigation Menu+

PROMUJEMY POLSKĘ DLA ŚWIATA I DLA NASZEJ MŁODZIEŻY

Posted on Mar 18, 2017 by in Bez kategorii |

7 kilogramów dokumentów opisujących walory naszej wspaniałej Polski razem z ponad 300 pięknymi zdjęciami i 4 filmami zostało wysłane na światowy konkurs do USA.

Dla naszej ojczyzny to jedna z największych promocji wszech czasów. Zainspiruje nie tylko naszych wybitnych młodych Polaków, ale też zachęci liderów i biznesmenów z całego świata, aby tutaj przyjechali i odkryli nasze skarby kulturowe i krajobrazowe. Istotne jest też to, aby nasi młodzi zrozumieli, że cały świat ma dużo do nauczenia się od Polski, bo życie tutaj ma unikalne zalety i nie koniecznie jest ono lepsze za granicą.

Kilkunastu młodych Polaków pracowało nad tą dokumentacją przez 12 miesięcy w różnorodnych grupach pod dyrekcją starszych ekspertów i pod nadzorem Dyrektora naszej Fundacji Polska Przyszłość, który jest również Rotarianinem i pracuje według hasła tej międzynarodowej organizacji charytatywnej: „Pomaganie innym ponad własne interesy”.

Teraz Warszawa i Polska są w ostatniej fazie międzynarodowego konkursu, aby wygrać prawa gospodarza na największy zjazd biznesmenów i ludzi dobrej woli z 210 krajów w latach 2023-25. Zastrzyk finansowy dla naszego kraju w skali 400 mln złotych to nie jedyny atut tej wygranej. Świat dowie się o naszych wspaniałych artystach, naukowcach i filantropach a kontakty biznesowe rozwiną się w skali kilku miliardów złotych.

Ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że jako gospodarze, którzy będą oprowadzać naszych gości, młodzi Polacy poczują się dowartościowani i dumni z naszej ojczyzny.

Pozytywne myślenie wśród młodzieży stworzy nowy optymizm, który jest bardzo potrzebny w Polsce. Tak było w Australii, która była bardzo trudnym i wewnętrznie skłóconym krajem, aż do czasu przygotowań II Igrzysk Olimpijskich i wybudowaniu słynnej Opery w Sydney, która jest teraz ikoną na cały świat.  Współczesna Australia, dumna ze swoich osiągnięć jest przykładem dla wielu krajów świata.

Polska też ma taki potencjał i wygranie praw gospodarza na ten wielki, światowy zjazd do Warszawy i Polski (w tym międzynarodowym konkursie) rozwinie nasz wizerunek na całym świecie, jak także wewnętrznie wśród naszych wspaniałych młodych Polaków.