Navigation Menu+

Promujemy naszą ojczyznę dla wszystkich

Posted on Mar 22, 2017 by in Bez kategorii |

Polska ma wiele wspaniałości do pokazania i promocja naszych perełek kultury i rozwoju jest koniecznym elementem w budowaniu pozytywnej tożsamości wśród naszych rodaków.

Na konferencji Meetings Week w dniu 20-3-2017 dyrektor Fundacji Polska Przyszłość, Mark Krawczynski brał udział w panelu dyskusyjnym razem z Panią Żanetą Berus, ekspertem rynku spotkań, Panią Kadri Karu, Managing Director, Estonian Convention Bureau, Panią Beatą Maly-Kaczanowską, wiceprezesem zarządu, EXPO Mazury S.A. i Panią Magdaleną Piasecką, wiceprezydentem Wrocławia. Moderatorem był Juliusz Kłosowski z The Warsaw Voice i Poland Meetings Destination.

Tematy promocji wielkich wydarzeń marketingowych łączyły się pięknie z opisem naszej świetnie rozwijającej się infrastruktury w całej Polsce, która coraz bardziej zachwyca gości z za granicy.

Ale nie czekajmy, aż oni tutaj przyjadą i będą zachwyceni i zaskoczeni. Promocja awansem jest konieczna. Promocja naszych najnowszych walorów narodowych powinna też przekonać naszą młodzież, że nasza ojczyzna jest już jednym z najlepszych krajów świata. Tylko nam samym brakuje wiary i przekonania że jesteśmy już tym symbolicznym „pępkiem” Europy. A nasze przedsiębiorstwa i uczelnie też są już w czołówce światowej, według najnowszych sondaży prowadzonych bez „biasu” komercyjnego.

Słynne, międzynarodowe wydawnictwo Lonely Planet Travel Guide usytuowało Polskę w 2016r. w pierwszej dziesiątce najbardziej przyjaznych i atrakcyjnych krajów dla turystów z całego świata.

Dlaczego oni wierzą bardziej  w nasz kraj niż my sami, którzy

mieszkamy tutaj z przesadnym poczuciem skromności?

Niech nasza młodzież nie wpada w przesadny zachwyt, że wszystko jest lepsze za granicą. Mamy nadzieję, że gdy sami dostrzegą wszystkie najnowsze  walory naszego kraju, to zmniejszy się nasz tragiczny „brain-drain” , a młodzi Polacy uciekają za granicę z powodu ograniczonej świadomości o tym, co jest teraz możliwe i już bardzo udane w Polsce.