Navigation Menu+

PROMOCJA POLSKI PONAD POKOLENIA

Posted on Lip 27, 2017 by in Bez kategorii |

Nasza polska kultura i architektura są mało znane w innych częściach świata. Wielu z nas ciągle wierzy, że wszystko jest lepsze za granicą. A zadowolenie z własnego życia i kontemplacja nad naszymi osiągnięciami i naszą przyszłością są podstawą do dobrego rozwoju osobistego i społecznego.

 

Dyrektor Fundacji Mark Krawczyński spędził 8 godzin na oprowadzaniu młodego Polaka z Krakowa razem z zasłużonym gościem z USA po najlepszych zakątkach Warszawy. Te dwie osoby łączyło to,  że nasz Krakowianin był na wymianie młodzieżowej w USA przez pełen rok u właśnie tego , dostojnego chirurga z Pennsylwanii. Ale też oboje mieli ograniczoną wiedzę o Warszawie.

 

Amerykanin odwiedzał naszą stolicę po raz pierwszy i był zadziwiony i zaskoczony Warszawą. Razem z młodym  studentem z Krakowa  był zafascynowany opowieściami o odbudowie naszej Starówki, jak także całej stolicy po II Wojnie Światowej. Bo nawet wielu Polaków jeszcze ciągle nie orientuje się, że odbudowa naszej stolicy to największy projekt architektoniczny w historii ludzkości.

Warszawa była odbudowana po spustoszeniach 4 razy większych niż Hiroshima. I ta odbudowa była przeprowadzona w większości bez elektryczności, bez sprzętu technicznego i bez funduszy z Planu Marshala. Polacy stworzyli ten drugi cud nad Wisła własnymi, gołymi rękami.

 

Teraz cały świat po kolei odkrywa nasze polskie „cuda”, mi. in. z pomocą naszej Fundacji Polska Przyszłość. Bo nasze wspaniałe osiągnięcia przez wiele lat naszej historii powinny być inspiracją nie tylko świata, ale też dla naszych rodaków, aby budować nową i pozytywną przyszłość dla całego społeczeństwa.