Navigation Menu+

Promocja Polski i Warszawy w Izraelu

Posted on Lut 3, 2019 by in Bez kategorii |

Dyrektor Fundacji „Polska Przyszłość” został zaproszony do Izraela, aby polepszyć relacje pomiędzy naszymi krajami i wzmocnić wizerunek Polski za granicą. Na świecie jest dużo negatywnej prasy o naszych relacjach i warto to sprostować. Uprzejmość i wzajemny szacunek były bardzo ewidentne na każdym kroku.

Lokalni eksperci oprowadzali po różnych rejonach Izraela. Zorganizowali również wykład o odbudowie Warszawy. W ciągu tej prezentacji Mark Krawczynski pokazał film pt. „Out of the Ashes – Warsaw Story”. To największy projekt odbudowy w historii ludzkości, po spustoszeniach aż 4 razy większych niż Hiroszima. Film był w języku angielskim z polskimi podpisami, ponieważ wielu Polaków mieszka teraz w Izraelu. Zafascynowani widzowie byli pod wielkim wrażeniem. Dyrektor Fundacji zaprezentował dodatkowy wykład po angielsku, który był tłumaczony symultanicznie na język hebrajski.

Promowanie polskiej kultury była bardzo udane. Nie tylko dla ludzi z całego kraju w klubie RC Ramla (oficjalne przekazanie i wyświetlenie filmu o Warszawie plus wykład o Polsce), ale też na koncercie z utworami Chopina w Izraelu. Młoda rosyjska pianistka przyznała, że Chopin to jej ulubiony kompozytor.

Dyrektor Fundacji poznał nowego reprezentanta organizacji Inter Country Committees ze strony izraelskiej, któremu przekazał kontakt do polskiego reprezentanta w Łodzi

Mark Krawczyński spotkał się z polskim honorowym konsulem w Jerozolimie. Omawiano możliwości wymiany artystyczno-kulturalnej pomiędzy Polską i Izraelem. Konsul otrzymał zaproszenie do Zamościa w Polsce na Konferencje UNESCO, która odbędzie się pod koniec kwietnia.