Navigation Menu+

PROMOCJA I ROZWÓJ POLSKI TO INTEGRACJA WSZYSTKICH POLAKÓW

Posted on Lis 4, 2017 by in Bez kategorii |

Nasza Fundacja „Polska Przyszłość” wspierała Światowy Kongres Polaków na Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 3 listopada. Na świecie jest około 60 mln Polaków i ponad jedna trzecia z nich mieszka za granicą w prawie 200 krajach.

Kontakty pomiędzy nimi i wymiana wspólnych pomysłów o rozwoju naszej ojczyzny i jej wizerunku na całym świecie są bardzo ważne, aby nasi młodzi rozumieli balans pomiędzy fantazją i prawdą. Jest wiele przykładów że młodzi opuszczają nasz kraj, ponieważ nie wiedzą, jak jest naprawdę za granicą. Prawidłowa świadomość o różnych zakątkach świata jest istotna w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji życiowych.

Polacy przyjeżdżają na takie Kongresy z zagranicy, aby nam pomagać, podzielić się swoimi wrażeniami i samemu odkryć jak Polska się rozwija.

Dyrektor Fundacji „Polska Przyszłość” Mark Krawczyński często odwiedza inne kraje i prezentuje tam wykłady o Polsce. Robił to także wielokrotnie w Australii, gdzie żył i pracował przez 47 lat.

Dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniami również w ciągu tego Kongresu oraz udzielił wielu wywiadów dla mediów. Rozmawiał też z wieloma młodymi Polakami, którzy uczestniczyli w tym Kongresie. Mark Krawczyński uważa, że wszyscy Polacy będą bardziej zadowoleni ze swoich osiągnięć i lepiej poinformowani o świecie między innymi dzięki takim  spotkaniom. Gratulacje dla organizatorów pierwszej edycji tego Kongresu Polaków w Warszawie!