Navigation Menu+

O Fundacji

    Filozofia , Cele i Działalność Fundacji Polska Przyszłość (OPP)

 

Dzisiejszy świat gubi się w problemach materialnych i politycznych. Papież Franciszek również uważa , że wiele narodów prezentuje za dużo ogólnych teorii, a za mało działa dla dobra ludzkości.

 

 Nasi młodzi Polacy zdobywają nagrody za znakomite nowe projekty, wynalazki i działania społeczne i zaczynają być bardzo szanowani w tych dziedzinach na całym świecie . Są również świetnymi pracownikami , ale często są nadużywani przez biznesmenów z powodu nadmiernej skromności i braku treningu w „effective leadership”. Potrzebują większej wiary w swoje możliwości i szkolenia w promocji, „business management” i marketingu.

 

Młodzi Polacy jeżdżą za granicę, aby pracować dla innych, a powinni być sami  lepiej wykształceni w tworzeniu struktur biznesowych.

 

Dlaczego wyjeżdżając do innych krajów myślą, że muszą się podnieść do ich poziomu ? Powinni być tak przekonani o własnej wartości  jak Amerykanie, Anglicy, Francuzi czy Japończycy, którzy jadą za granicę z pewnością siebie i otwierają biznesy albo placówki handlowe w krajach, do których przyjeżdżają. Mają pewność siebie i Polacy też powinni być trenowani w tym, aby być liderami i przykładem dla świata, a nie tylko tanią siłą roboczą.

 

 Fundacja pomaga w tworzeniu tej nowej tożsamości wśród młodych Polaków, którzy są już świetnie ogólnie wykształceni i mają dobrą kulturę pracy.

 

Poprzez wykłady, filmy i „workshopy” nasza Fundacja uczy i daje przykłady, w jaki sposób nasi młodzi mogą mieć lepsze szanse na sukces i lepszą  przyszłość tutaj w Polsce, jak również, gdy są za granicą.

 

Nasza Fundacja inspiruje, motywuje i otwiera nowe możliwości dla naszych wspaniałych młodych Polaków.

 

Programy edukacyjne łączymy z wystawami i eleganckimi imprezami dla  młodych artystów, malarzy, muzyków, innowatorów, techników i ekspertów w wielu innych branżach, aby ich przedstawić jak najlepiej dla wpływowych ludzi biznesu i liderów z naszego kraju, jak także z zagranicy.

 

Budujemy poczucie wiarygodności narodowej wśród naszej świetnie wykształconej młodzieży, aby czuli się dowartościowani i godni sukcesów i zostali liderami w naszej ojczyźnie, jak także w środowiskach zagranicznych.

 

Subtelne rozwijanie osobistej wiarygodności i przekonanie we własne umiejętności są podstawą do najlepszego rozwoju wśród naszych młodych ludzi.

 

Jako naród jesteśmy skromni i często brakuje nam przekonania, że Polska jest już krajem sukcesu.

 

Wiara w nasz sukces jest nam potrzebna, aby być bardziej pozytywnym i wydajnym narodem i aby zmniejszyć „brain drain” naszej wspaniałej młodzieży za granicę.

Proszę przeczytać artykuł na głównej stronie Fundacji pod ikoną i tytułem:
„Inspiracja dla młodych Polaków”.

Zobaczcie Państwo, co już zrobiliśmy i zapraszamy do współpracy w dalszych projektach.

 

Pod każdą ikoną na naszej stronie jest opisany inny projekt naszej Fundacji.

 

Mark Krawczyński – Dyrektor Fundacji

 

 

 27179064360_cb54be9f24_h-1024x682_aktu

 

 

 

 

 

Główne Cele Fundacji: 

 • promowanie polskiego dziedzictwa narodowego, kultury i sztuki, rozwoju technologicznego, ekonomicznego, intelektualnego
 • promowanie osiągnięć obywateli polskich: naukowców, inżynierów, techników, informatyków, sportowców, ludzi kultury, twórców, przedsiębiorców
 • rozbudzanie wiary, szczególnie wśród młodych ludzi, w możliwość osiągnięcia sukcesu w Polsce
 • promowanie Polski jako interesującego i bezpiecznego kraju dla inwestycji zagranicznych
 • promowanie polskich walorów środowiskowych i turystycznych
 • tworzenie pozytywnego wizerunku Polski

 

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

 • organizowanie wystaw
 • przedstawianie ludzi sukcesu i umożliwianie bezpośredniego kontaktu z tymi ludźmi
 • pokazy rozwijających się w Polsce projektów w różnych dziedzinach gospodarki
 • reklamę i promocję polskich przedsiębiorstw
 • wspieranie polskiej przedsiębiorczości
 • promocję działających w Polsce firm zagranicznych
 • organizowanie imprez prezentujących polskie osiągnięcia naukowe i technologiczne
 • organizowanie obchodów rocznic ważnych dla Polski wydarzeń historycznych
 • współpracę z placówkami naukowymi i naukowo-badawczymi oraz instytucjami państwowymi, stowarzyszeniami i fundacjami, które zajmują się problematyką rozwoju gospodarki i nauki w Polsce
 • prezentacje najnowszych polskich wydarzeń kulturalnych i artystycznych dla VIP-ów i Ambasadorów z całego świata.

stolica - hub