Navigation Menu+

FUNDACJA PROMUJE POLSKIE PROJEKTY DLA ŚWIATA

Posted on Maj 25, 2018 by in Bez kategorii |

Od 11 do 13 maja Dyrektorzy naszej Fundacji Polska Przyszłość oprowadzali szefa międzynarodowej federacji inwestorów i developerów po Warszawie. Pan Enrico Campignoli z Mediolanu odwiedził Warszawę tylko raz w 1978 roku i  teraz był zachwycony naszym rozwojem w Polsce. Nie rozpoznawał nic poza Pałacem Kultury i Nauki, w którym był wtedy na Kongresie Światowym. Teraz wszędzie są nowe budynki i nowa infrastruktura, która jest bardzo sprawna.

 

Pokazywaliśmy mu też filmy o odbudowie naszej stolicy i o najnowszych aktualnych projektach. Nasz gość, który też współpracuje z ONZ w sprawie planowaniu nowych metropolii świata, był zaskoczony skalą i prędkością naszego rozwoju. Do tego stopnia, iż  uważa, że nasze sukcesy powinny być bardziej znane i doceniane przez cały świat.

 

Sugeruje, że Polska powinna być zaproszona do FIABCI i do wydziału Habitatu w ONZ. Te dwie bardzo ważne światowe instytucje są bardzo aktywne w promowaniu dobrych rozwiązań urbanistycznych, jak także przyciągają wielkich inwestorów do metropolii, które wskazują dobre szanse na dynamiczny rozwój w przyszłości.

To wszystko bardzo by pomogło we wzmacnianiu naszej polskiej gospodarki, tworzeniu nowych miejsc pracy i budowaniu bardziej pozytywnego wizerunku naszego kraju na całym świecie. To może też zmniejszyć jeszcze ciągle istniejący „brain drain” dobrze wykształconych Polaków którzy by nie wyjeżdżali tak licznie za granicę gdyby widzieli lepsze szanse we własnej ojczyźnie.

 

Pod koniec wizyty naszego gościa, zaczęliśmy planować konkretną strategię, jak te wspaniałe możliwości współpracy międzynarodowej rozpracować dalej.