Navigation Menu+

Fundacja Polska Przyszłość promuje Polskę w Australii

Posted on Gru 4, 2019 by in Bez kategorii |

Wszyscy pracownicy naszej fundacji współpracują gratis. Wszystkie środki, które nasza fundacja zbiera jako OPP są używane ekskluzywnie na nasze projekty. Nie generujemy żadnych opłat administracyjnych.


Członkowie naszego zarządu podróżują za granicę w ramach swoich zawodów i wówczas często dołączają działalności międzynarodowe według
statutu naszej Fundacji bez kreowania dodatkowych kosztów.


Dyrektor Fundacji Mark Krawczyński, w trakcie wyjazdu do Australii pod koniec października 2019, dodał do swoich zadań prezentację promującą Polskę w klubie biznesowym w Sydney w dzielnicy Kings Cross.
Poza lokalnymi członkami klubu uczestniczyli w niej również goście z USA, i Singapore. Wszyscy byli zachwyceni opowieściami o naszym kraju.
Mark Krawczynski przekazał dla klubu dokumentalny film o
o odbudowie Warszawy pt. „Out of the Ashes – Warsaw Story”, który opisuje nasz największy sukces narodowy, czym była gigantyczna odbudowa Warszawy po spustoszeniach cztery razy większych niż Hiroszima podczas Drugiej Wojny Światowej.
Odbudowa kilkuset budynków na Warszawskiej Starówce zajęła tylko 15 lat, bez nowoczesnego sprzętu i bez funduszy z Planu Marshalla. Polacy pracowali za grosze, aby odbudować symbol naszej tożsamości.
To się ciekawie porównuje do budowy słynnej Opery w Sydney, która trwała 16 lat i kosztowała 2 miliardy złotych w dzisiejszej walucie.


Interesujące dyskusje uczestników dynamiczne podsumowały prezentację.