Navigation Menu+

Fundacja Polska Przyszłość promuje polskie dziedzictwo

Posted on Lis 19, 2017 by in Bez kategorii |

Polska przyszłość to nie tylko nasze wspaniałe nowoczesne technologie znane na całym świecie. Dowodem tego jest wielka ilość nagród, które Polacy wygrywają na międzynarodowych konkursach.

Nasza Fundacja uważa, że polska przyszłość polega również na zaprezentowaniu dla świata naszej bardzo bogatej historii i kultury. Z tym zamiarem, Dyrektor Fundacji Mark Krawczyński często oprowadza gości z całego świata i osobiście opowiada po polsku i angielsku o naszych kulturowych skarbach narodowych.

Tego typu  tury organizuje nie tylko w Warszawie, ale też w innych częściach kraju.  Wrocław, Kraków, Trójmieście, rejon Mazurski, Wieliczka itd. to wspaniałe polskie destynacje.

W Warszawie oprowadzał po Zamku Królewskim, Starym Mieście, Krakowskim Przedmieściu i wielu muzeach sztuki i historii polskiej ważne osoby ze świata  łącznie z Ambasadorami z ponad 10 krajów,  architektami, biznesmenami i wieloma grupami studentów zagranicznych.

Te tury często włączają w swój program także nasze kameralne, ale bardzo pięknie przygotowane Centrum Interpretacji Zabytków (CIZ) na Ul. Brzozowej pod wschodnią pierzeją Starego Rynku.

W listopadzie 2017 r. Dyrektor Fundacji oprowadzał gości z Irlandii (Dyrektora wielkiej firmy inżynierskiej razem z nauczycielką z Belfastu) po Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście, łącznie ze szczegółowym zwiedzaniem przez wszystkie sale w CIZie. To miejsce jest bardzo „people friendly”, mówili nasi goście. Ponieważ wszystkie ekspozycje są bardzo kameralne i oparte na osobistych historiach warszawiaków z okresu powojennego, można od razu zrozumieć wysiłek i skalę tego gigantycznego przedsięwzięcia, czym była odbudowa naszej Warszawy. Po spustoszeniach 4 razy większych niż Hiroshima, Polacy pięknie odbudowali naszą stolicę, pracując często tylko gołymi rękami,  bez prądu, sprzętu oraz bez funduszy z Planu Marshalla, które dostały inne kraje europejskie.

To był największy projekt architektoniczny w historii ludzkości. I teraz cały świat nareszcie się o tym dowiaduje.

Dyrektor  Fundacji „Polska Przyszłość” został zaproszony  na prezentację jako keynote speaker do Wielkiej Brytanii na światową Konferencję o Budowaniu Pokoju, która odbędzie się w  lutym 2018 roku w Coventry.  Organizatorzy konferencji uwierzyli, że Polska jest najlepszym przykładem  w świecie jak odbudowywać miasta i społeczeństwa po tragediach wojennych lub kataklizmach żywiołowych.

Polska będzie przykładem dla całego świata.