Navigation Menu+

Fundacja „Polska Przyszłość” i promocja Polskich Artystów w 2018r

Posted on Sie 3, 2018 by in Bez kategorii |

 

Nasza Fundacja „Polska Przyszłość” już od 4 lat promuje polskich artystów oraz buduje mosty kulturowe z zagranicą, aby Polska, jej kultura i jej artyści byli bardziej znani i doceniani na całym świecie.

W ciągu ponad 15 wernisaży i wystaw w siedzibie naszej fundacji i nowym domu kultury pn. „Villa Karisse”, wypromowaliśmy wielu polskich artystów plastyków, muzyków i pedagogów tańca. Prowadziliśmy też panele dyskusyjne przy okazji wizyt słynnych gości z wielu krajów. Wielu artystów znalazło nabywców na swoje prace i wiele zagranicznych Ambasad objęło swoim patronatem wystawy łączące polskich artystów z artystami tamtych krajów.

Organizowaliśmy także wspólne warsztaty malarskie z artystami z zagranicy. Ta współpraca rozszerzyła poglądy naszych polskich artystów, jak także naszych gości  z wielu innych krajów. Grupa Polskich artystów była nawet zaproszona na podobne wzajemne warsztaty i wystawy do Tajlandii pod patronatem ambasadora Tajlandii w Polsce i z pomocą tajskiego związku artystów.

W tym roku Nasza Fundacja kontynuuje te działania. Poniżej prezentujemy zdjęcia z sesji malarskiej na żywo polskiego artysty Kuby Janysta, który wielokrotnie wystawiał w naszej galerii Villa Karisse i obecnie maluje najnowsze swoje obrazy w nowej technice, którą mogą Państwo podziwiać na załączonych zdjęciach.

 

Kuba Janyst, to absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz College of Art and Architecture na Uniwersytecie w Tennessee. Członek Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków oraz interdyscyplinarnej grupy Młodzi Sztuką.

Artysta objęty jest Patronatem naszej Fundacji „Polska Przyszłość” jak także Artistic Guarantee of Art Imperium i Fundacji Dumni Polską. Zajmuje się malarstwem, architekturą oraz organizacją i aranżacją wystaw. Uczestnik licznych wystaw w Polsce i za granicą. Najczęściej tworzy posługując się techniką olejną, ale też akrylem, akwarelą oraz technikami mieszanymi.

W najnowszej swojej wystawie Kuba używa nowej technikę akrylową.
Mimo tego, że Kuba wizualnie zbliża się do Salwadora Dali, to bez wątpliwości wciąż jest sobą . Załączone obrazy Kuby Janysta noszą tytuły: Sztorm, Wiosenna Ulewa, Odrzutowiec, Football.

Prezentujemy również zdjęcia z wernisażu polskiej artystki, która fotografuje i tworzy fascynujące foto-kolaże z unikalnych  ikon z całego świata. Larissa Baldowin fotografuje i wystawia swoje prace w wielu krajach. Tym razem zdjęcia pochodzą z Brazylii i najnowszy wernisaż jej prac odbył się w Centrum Olimpijskim na Żoliborzu w czwartek 19 lipca 2018 z udziałem dyrektora naszej Fundacji, Marka Krawczyńskiego.