Navigation Menu+

PROMUJEMY POLSKĘ I JEJ ARTYSTÓW

Posted on Sty 2, 2020 by in Bez kategorii |

PROMUJEMY POLSKĘ I JEJ ARTYSTÓW

Kultura i sztuka są na wysokim poziomie w naszym kraju. Ale często ich promocja nie dociera do ludzi w innych miastach czy krajach.

Dyrektor Fundacji Mark Krawczyński często podróżuje prywatnie, aby pomagać z nowymi rozwiązaniami w sprawach promocji i integracji nowych projektów.

Piękna Opera i Filharmonia Podlaska im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku jest w odległości tylko 1 godz. 50 minut jazdy po pięknej nowej autostradzie z Warszawy.

Budynek i wyposażenie są bardzo imponujące. Ukończony 7 lat temu obiekt jest w części zewnętrznej w stylu warszawskiej Biblioteki Uniwersyteckiej. Architekt Marek Budzyński zaprojektował m. in. oba budynki. 

Mark Krawczyński spotkał się z nową, bardzo kreatywną Panią Dyrektor tego obiektu Prof. Ewą Iżykowską-Lipińską, aby omówić możliwe wspólne działania. Tura całego budynku potwierdziła różne inspirujące możliwości i ciekawe dyskusje trwały wiele godzin. Pani Dyrektor jest słynną artystką międzynarodową i w swojej wybitnej karierze była także pedagogiem i mentorem dla wielu polskich śpiewaków oraz artystów zagranicznych.

Dyrektor Fundacji był architektem przy rozbudowie słynnej Sydney Opera House, jak także pianistą w Australii, a więc było dużo wspólnych tematów.

Mark Krawczyński spotkał się również z Prezydentem Rotary Klubu Białystok, który jest gotów ze swoimi partnerami wesprzeć wystawę sztuki młodych polskich artystów, która przyciągnęła by wielu wykwintnych gości z całego kraju i z zagranicy do tego obiektu. To byłby tzw. „win-win” dla wszystkich stron zaangażowanych w taki projekt.

Dalsze dyskusje są zaplanowane.