Navigation Menu+

PROMOCJA POLSKIEJ SZTUKI I ARTYSTÓW

Posted on Lut 10, 2019 by in Bez kategorii |

PROMOCJA POLSKIEJ SZTUKI I ARTYSTÓW.

To jest jeden z celów naszej Fundacji, które są opisane w zakładce naszej głównej strony.

W lutym 2019r obejmujemy naszym patronatem i promujemy  wystawę Anny Kossakowskiej w Warszawie.
Wernisaż „GALAKTYCZNYCH OGRODÓW” odbedzie się 16 lutego 2019 o go.19:00 w Centrum Promocji Kultury na Podskarbińskiej 2.

Chmielna

op.cit „Anna Kossakowska
Artysta plastyk, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, wydziału Architektury Wnętrz, z aneksem z Malarstwa, a wcześniej Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie.
Artystka tworząca w kilku technikach malarskich, wystawia swoje obrazy na wielu wystawach w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i na świecie.

 Kurator wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych, promujących sztuki piękne. Współautorka i organizatorka międzynarodowego projektu artystycznego „EVIVA L’ARTE”. Aktywnie uczestniczy w plenerach i wydarzeniach artystycznych Młodych Sztuką i międzynarodowej Grupy ARTE.

 Autorka i realizatorka projektów dydaktyczno-rozwojowych przez sztukę.
Instruktorka zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Akademii Artystycznej, Klubie Kultury Gocław i Europejskim Centrum Uniwersytetów II i III Wieku. Prowadzi autorskie warsztaty z zakresu odkrywania własnego potencjału poprzez różne techniki plastyczne, oraz malarstwa intuicyjnego we współpracy z Fundacją i Galerią Metamorfozy.

 „Galaktyczne ogrody” to cykl okrągłych obrazów, wykonanych w technice akrylowej na płótnie. Pierwotnie powstało kilka obrazów, zainspirowanych pięknem i niepowtarzalnością ludzkiego oka, oraz centryczną, otwartą kompozycją i niezwykłymi przemianami tego organu w trakcie przebywania w świetle i mroku. Kurczące się i zwężające źrenice stanowią w nich punkt centralny, z którego ta barwna, migotliwa opowieść bierze początek.

W kolejnych obrazach podobieństwo do pierwowzoru z natury zaciera się i kompozycja zdaje się już żyć własnym życiem, połyskując i nieomal drgając. Kolejne fale barwnych plam rozchodzą się od środka we wszystkich kierunkach, jak kręgi na wodzie po wrzuceniu weń kamyka. Pozostają już tylko kolory i światło wędrujące w przestrzeń. Energia kolorów pulsuje odtąd niezależnie, tylko według swojego własnego rytmu.”