Navigation Menu+

​INSPIRACJA DLA MŁODYCH POLAKÓW

Posted on Cze 22, 2016 by in Bez kategorii |

Jako naród jesteśmy elegancko skromni i często brakuje nam przekonania, że Polska jest już krajem sukcesu.

Wiara w nasz sukces jest nam potrzebna, aby być bardziej pozytywnym i wydajnym narodem i aby zmniejszyć „brain drain” naszej wspaniałej młodzieży za granicę.

Młodzi Polacy są świetnie wykształceni w Polsce, ale wielu wyjeżdża na zachód ponieważ wydajeim się, że tam jest o wiele lepsze życie.

Wiele osób nie wie, ile wspaniałych możliwości istnieje w Polsce i jak dobrze jest widziany nasz kraj przez biznesmenów, turystów i inwestorów z zagranicy. (W 2016 r. jesteśmy w czołowej 10-ce najlepszych krajów świata według bardzo wiarygodnej międzynarodowej publikacji Lonely Planet).

Projekt naszej Fundacji o pozytywnym myśleniu i motywacji dla młodych Polaków miał jako jeden z podstawowych elementów konkurs esejów o sukcesach i walorach naszego kraju.Te eseje były wyzwaniem dla młodych Polaków, aby skłonić ich do wyszukiwania i przemyślenia dobrych elementów życia w Polsce i aby „ślepo” nie akceptować przesadną reklamę teoretycznie wspaniałego życia za granicą, gdzie tak naprawdę brakuje wielu wartości życiowych, które istnieją w Polsce.

Nasza Fundacja podjeła współpracę z grupą dobrze wykształconych młodych Polaków z SGH (Szkoła Głowna Handlowa).

Dyrektor Fundacji Marek Krawczyński poprowadził kilka wykładów i paneli dyskusyjnych o „Pozytywnym Myśleniu”  wspólnie z profesorami i Ambasadorami z różnych krajów dla Studenckiego Koła Naukowego Spraw Zagranicznych w SGH na podstawie ich projektu pt. „Akcja Dyplomacja”.

Następnie ogłoszono konkurs na eseje o dobrych cechach Polski, aby inspirować innych młodych Polaków.

Temat eseju był oparty na następującej koncepcji: młody Polak dostaje pozycję na polskiej placówce dyplomatycznej za granicą i ma zadanie, aby promować nasz kraj, opisując, jakie pozytywne cechy są istotne dla niego w Polsce.

Z kilkunastu bardzo ciekawych esejów, jury wybrała najlepsze prace i oficjalne wręczenie nagród odbyło się na Zamku Królewskim w maju 2016.

Laureatem konkursu został p.Hubert Smoliński i jego esej załączamy poniżej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni,że w każdym złożonym eseju było dużo bardzo oryginalnych i pozytywnych opisów naszego kraju. Niech to będzie inspiracją dla nas wszystkich.

Częścią nagrody dla laureata konkursu było wydrukowanie jego eseju w specjalistycznym miesięczniku polskim.

Dyrektor Fundacji organizuje taką edycję, aby artykuł ukazał się pod koniec wakacji letnich w ogólnopolskim czasopiśmie „Rotarianin”.

Grupa młodych członków Rotary pomaga z tym projektem jak także z wyprodukowaniem książki pt. „Nowoczesne Cuda w Polsce”, która ukaże się pod koniec roku 2016.

 SKNSZ_KonkursAD2016_Praca_Smolinski_Hubert (1) (1)

26848251713_d1b7de3fa0_h

27356268922_6dae4d4913_h

 

052